MENU
klinika

U arrestua bashkë me Lefter Allën

GJKKO lë në burg ish-juristin e Bashkisë së Bulqizës

21.03.2023 - 10:54

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rikonfirmuar masën e caktuar në mungesë “arrest me burg” për Leonard Daçi, jurist në Bashkinë e Bulqizës, pjesë e grupit të të zyrtareve të këtij institucioni që u arrestuan, përfshirë kryebashkiakun Lefter Alla.

Lajmi është bërë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala. Kujtojmë se Daçi u vetdorëzua të shtunën në gjykatën e Posaçme, në prani të avokatit të tij.

Ndërkohë, masa e ‘arrestit me burg’ është dhënë të shtunën dhe për kryebashkiakun Lefter Alla dhe zyrtarët e tjerë të përfshirë në abuzimin me detyrën për tenderat e ujësjellësit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Praktikisht SPAK 'shkriu' Bashkinë e Bulqizës"

Arrestimi i kryebashkiakut Lefter Alla, reagon Artan Hoxha

"Të kishte ikur që në atë kohë, sot nuk do përfundonte në burg"

Arrestimi i kryebashkiakut socialist, Artan Hoxha: I dola borxhit