MENU
klinika

Videoja po bëhet virale...

Ariana Grande ‘këndon’ këngën e Elvana Gjatës?!

22.04.2023 - 10:28

Zhvillimi i inteligjencës artficiale po arrin përmasa të “frikshme” ditë pas dite.

Në këtë fushë ka nisur një trend i ri, ku shumë video virale përdornin zërin e Kanye West, gjeneruar nga inteligjenca artificiale, për të parë sesi ai do këngonte këngë të ndryshme që nuk i përshtaten fare zhanrit të tij, si Lana Del Rey, për shembull.

Tani, njerëzit po e përdorin inteligjencën artificiale edhe me këngët shqiptare. Dikush vendosi zërin e Ariana Grande-s në këngën e Elvana Gjatës, “Me Ty” dhe rezultati është ky.

Disa thonë se “tingëllon shumë më bukur se origjinali”, të tjerë mendojnë se askush s’e arrin këngën origjinale. Sidoqoftë, është shumë interesante për t’u dëgjuar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bill Gates: Do të përshpejtojë sektorin e inovacionit

“Inteligjenca artificiale do të ndihmojë me pabarazinë sociale”

Një gjë është e sigurt! Do përparojë shumë!

A do arrijë Inteligjenca Artificiale ta eliminojë njeriun?

Nga përkthyesit tek analistët financiarë

10 punët që mund të zhduken nga inteligjenca artificiale