MENU
klinika

"10 vjet që pritet Asociaioni"

Bërnabiç: Këtë javë mbahet takimi me ministrat dhe serbët nga Kosova

10.04.2023 - 09:40

Kryeministrja serbe Ana Brnabiç tha mbrëmë se këtë javë do të mbahet një takim tjetër me të gjithë ministrat e qeverisë dhe serbët në Kosovës për situatën në atje.

Ajo tha se që 10 vjet pritet formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është pritur prej 10 vitesh nga Serbia.

“Ajo që është e tmerrshme dhe ajo që frikëson dhe shqetëson është se tensioni po rritet sërish. Numri i provokimeve është në rritje. Komuniteti ndërkombëtar është ende i heshtur”, tha Brnabiç.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Intervistë ekskluzive, Ambasadorja e Francës

“Asociacioni s’është një “Republika Srpska” e dytë”