MENU
klinika

Përfitimet dhe efektet anësore!

Sa e shëndetshme është buka gjatë shtatzënisë

01.10.2023 - 13:20

Si një nënë në pritje, duhet të kujdeseni mirë për veten ndërsa mbani fëmijën tuaj. Një aspekt i një shtatzënie të shëndetshme është mbajtja e një diete të ekuilibruar. Dhe kur bëhet fjalë për dietën, buka është një ushqim i zakonshëm që shumë prej nesh nuk mund ta bëjnë pa të. Por a keni menduar ndonjëherë nëse është e sigurt të hani bukë gjatë shtatzënisë?

Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë përfitimet dhe efektet anësore të ngrënies së bukës në shtatzëni.

A është e shëndetshme ngrënia e bukës gjatë shtatzënisë?
Mielli për të gjitha përdorimet (maida) bën bukën e zakonshme të bardhë që shumica e njerëzve blejnë në dyqan. Shumicën e kohës, kjo ka një pjesë të konsiderueshme të glutenit. Gjatë shtatzënisë, ngrënia e kësaj buke gjatë gjithë kohës mund të përkeqësojë kapsllëkun, i cili tashmë është një problem për gratë shtatzëna. I gjithë gluteni përfundon duke u vendosur në stomak, duke e bërë atë të ndihet i ngopur dhe i fryrë, duke e bërë të vështirë përthithjen e duhur të lëndëve ushqyese.

Buka kafe, nga ana tjetër, bëhet nga mielli i bërë nga gruri. Konsumimi i bukës kafe në shtatzëni është shumë më i mirë se buka e bardhë sepse përmban vitamina dhe proteina që buka e bardhë nuk i përmban. Këto janë të rëndësishme për forcimin dhe energjizimin e grave shtatzëna me energjinë dhe lëndët ushqyese të nevojshme.

Vlera ushqyese e bukës
Shumica e bukës përmbajnë më shumë se një përbërës, por ka disa nga ata kryesorë që përbëjnë bukën:

1. Embrion gruri
Buka e bërë nga gruri i plotë ka shumë embrion gruri. Embrioni i grurit përmban vitaminë E, acide omega-3, folate dhe lëndë ushqyese të tjera që ndikojnë drejtpërdrejt në mënyrën se si funksionon zemra.

2. Karbohidratet
Copat e bukës janë karbohidrate. Kjo lëndë ushqyese jetike është thelbësore sepse gratë shtatzëna mund të marrin energji prej saj.

3. Proteina
Shumica e proteinave në bukën e grurit vjen nga gluteni i grurit. Gluteni është një burim i rëndësishëm i proteinave, thelbësor për zhvillimin e shëndetshëm të foshnjës në barkun e një gruaje shtatzënë.

4. Fibra
Çuditërisht, buka njihet si një ushqim i shëndetshëm që ka shumë krunde dhe fibra të tjera dietike. Këto ndikojnë në zemrën dhe e mbajnë atë të shëndetshme dhe ulin kolesterolin e lipoproteinave, të cilat janë të mira për nënën dhe foshnjën.

Benefitet e ngrënies së bukës gjatë shtatzënisë
Përbërësit e shumtë të shëndetshëm të bukës ndihmojnë në sigurimin e shumë përfitimeve për nënën në pritje. Këtu janë disa nga përfitimet e ngrënies së bukës në shtatzëni:

1. Parandalimi i gurëve të tëmthit
Buka ka shumë fibra dhe është e lehtë për t’u marrë. Përveç kësaj, konsumimi i produkteve të grurit të plotë, duke përfshirë drithërat, përmirëson traktin tretës dhe parandalon formimin e gurëve në tëmth.

2. Zvogëlon rrezikun e astmës
Nëse një nënë në pritje ka probleme me frymëmarrjen ose është në rrezik të astmës, ngrënia e bukës së grurit integral ndihmon në reduktimin e simptomave të astmës dhe shqetësimit në frymëmarrje.

3. Ruan metabolizëm të mirë
Buka e grurit të plotë ofron vitaminë B, niacinë, riboflavinë dhe tiaminë. Të gjitha këto vitamina të kompleksit B ndihmojnë në rregullimin e proceseve biologjike dhe metabolizmit.

4. Burim i shkëlqyer i vitaminës C
Jo e gjithë buka ka vitaminë C. Disa përbërës të bukës që përbëjnë vitamina ose pluhur acidi askorbik përfshijnë vitaminën C. Një bukë e tillë është e pasur me kalcium dhe vitaminë C. Këto forcojnë sistemin imunitar dhe parandalojnë deficitet.

5. Përmban kalcium adekuat
Kalciumi është thelbësor për shtatzëninë dhe rritjen e të porsalindurit. Përmbajtja e kalciumit të bukës së grurit është e shkëlqyer për nënat shtatzëna.

6. Kontrollon presionin e gjakut
Ankthi dhe stresi gjatë shtatzënisë mund të rrisin presionin e gjakut të nënës dhe foshnjës. Kontrolloni për kripë përpara se të blini bukë. Kripa e bukës mund të rrisë presionin e gjakut. Buka e grurit integral ndihmon në kontrollin e kolesterolit dhe triglicerideve.

7. Ul kolesterolin
Fibrat dietike në bukën me drithëra të plota dhe bukën kafe gjatë shtatzënisë janë jetike për shëndetin e zemrës, sepse ul kolesterolin në gjak.

8. Ndihmon tretjen
Fibrat ushqimore sigurojnë lëndët e para të nevojshme për një trakt të shëndetshëm tretës. Fibrat e bukës ndihmojnë në rregullimin e lëvizjeve të zorrëve dhe në uljen e kapsllëkut dhe diarresë.

Efektet anësore të bukës gjatë shtatzënisë
Edhe pse buka është e përshtatshme për gratë shtatzëna dhe ka shumë përfitime shëndetësore, disa gjëra mund të shkojnë keq nëse një grua konsumon bukë gjatë shtatzënisë.

Konsumimi i rregullt i bukës gjatë shtatzënisë mund të përkeqësojë kapsllëkun, i cili tashmë është një problem për gratë shtatzëna. Kjo është për shkak të përmbajtjes së lartë të glutenit që gjendet në bukën e bardhë për të gjitha qëllimet.

Konsumimi i tepërt i bukës nga gruri mund të çojë në nivele të larta të sheqerit në gjak për shkak të përmbajtjes së amilopektinës A. Si rezultat, gratë me diabet gestacional ose që janë në rrezik duhet të shmangin ngrënien e bukës gjatë shtatzënisë.

Për disa gra, gluteni në bukë mund të jetë problem sepse trupi i tyre nuk mund të përpunojë dhe tresë një proteinë aq komplekse sa gluteni. Gratë që kanë sëmundje celiac dhe nuk mund të hanë gluten nuk duhet të hanë bukë.

Ngrënia e bukës së bardhë për të gjitha qëllimet mund të çojë gjithashtu në shtim të tepërt në peshë gjatë shtatzënisë, kështu që është më mirë të shmangni konsumimin e rregullt të bukës.

Këshillohet të reduktoni konsumimin e bukës në shtatzëni dhe ta zëvendësoni atë me ushqime të tjera dhe të konsumoni bukë kafe në shtatzëni dhe jo bukë të bardhë.

Konkluzioni
Si përfundim, buka mund të jetë një shtesë e shëndetshme dhe ushqyese në dietën e një gruaje shtatzënë, duke siguruar lëndë ushqyese thelbësore si fibra, hekur dhe acid folik. Megjithatë, është e rëndësishme të zgjidhni bukë me drithëra të plota, të fortifikuara dhe kafe në shtatzëni për të maksimizuar këto përfitime. Konsumimi i tepërt i bukës së rafinuar mund të çojë në shtim në peshë dhe diabet gestacional, kështu që moderimi është thelbësor. Konsultohuni me një mjek për rekomandime të personalizuara të ushqyerjes gjatë shtatzënisë.