MENU
klinika

"Icon of the Seas"

Anija, 5 herë më e madhe se Titanic, do të dhurojë spektakël për udhëtarët

30.11.2023 - 12:23

Një tjetër eksperiencë magjike do të nis për udhëtarët duke filluar nga data 27 janar 2024. Anija më e madhe e lundrimit në botë, e quajtur “Icon of the Seas” do të dhurojë spektakël pas dy muajsh.

Ajo do të lërë pas “Wonder of the Seas” e cila është një tjetër anije lundrimi mbretërore e Karaibeve që aktualisht mban titullin e anijes më të madhe në botë.

Sipas La Republica, “Icon of the Seas” është 5 herë më e madhe se Titaniku, ka 18 kuvertë pasagjerësh, shtatë pishina dhe më shumë se 40 restorante dhe bare në bord. Anija mund të strehojë 5,610 të ftuar në bord.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rëndësia e saj për marinën amerikane...

Çfarë është ‘Battle Force 2045’?