MENU
klinika

Filmi i ri i Marvel

‘Deadpool 3’ rinis xhirimet

12.11.2023 - 19:27

Pas përfundimit të grevës së aktorëve, filmi i shumëpritur “Deadpool 3” nis xhirimet menjëherë dhe madje edhe para festës së Falenderimeve (23 Nëntor), siç ka konfirmuar për Variety një burim pranë produksionit.

Filmi i ri i Marvel Studios ribashkon Ryan Reynolds me regjisorin Sean Levy dhe Hugh Jackman, të cilët do të përsërisin rolin ikonik të superheroit Wolverine për herë të 10-të është një nga produksionet më të rëndësishme të Disney që ndaloi xhirimet që kishte filluar në maj në Londër për shkak të grevës SAG-AFTRA dhe është planifikuar të jepet premierë më 3 maj 2024.

Ryan Reynolds në një postim në mediat sociale disa orë pas përfundimit të grevës ndau se filmi do të vijë “në verën e 2024”. Disney më pas e konfirmoi atë duke caktuar një datë të re publikimi më 26 korrik 2024. Ai do të jetë i vetmi film i Marvel Studios për vitin 2024.

Emma Corrin dhe Matthew Macfadyen janë kryesuesit e rinj për të përfunduar kastin, ndërsa Morena Baccarin rikthehet ndër të tjera. Brianna Hildebrand, Sori Koutsuna Karan Soni, Rob Delaney si dhe Jennifer Garner si Elektra.

Dy prodhime të tjera të Marvel Studios për Disney+ Charlie Cox me aktor Daredevil: Born Again dhe Wonder Man i Yahya Abdul-Mateen II, i cili gjithashtu ndaloi xhirimet që kishin filluar në pranverë, janë pezulluar për momentin, derisa nuk dihet se kur do të rifillojnë.