MENU
klinika

Zbulohen lidhjet me ish- Drejtorin e Policisë

SPAK lëshoi urdhër-arreste/ Djali i Breçanit i martuar me motrën e Ervin Matës

20.11.2023 - 22:52

SPAK ka lëshuar 11 urdhër arreste, pas një operacioni të ndërmarrë mbrëmjen e sotem, për të goditur një grup të struktura kriminal.

Urdhër-arreste janë lëshuar edhe për Erzen Breçanin dhe djali i tij Eralbi Breçanin, të cilët akuzohen për pastrim parash dhe përkrahje të autorit të krimit. Në kërkim është edhe Ervin Mata, biznesmeni i njohur në botën e krimit, pas përplasjes me armë në vitin 2018 me “mbretin e lojërave të fatit”, Ervis Martinaj.

Nga ana tjetër, mësohet se Breçani dhe Mata janë më shumë se sa bashkëpunëtorë, pasi djali i Breçanit është i martuar me motrën e Ervin Matës. Ish-drejtori i policisë akuzohet se ka mbashtetur veprimtarinë kriminale të Matës, së bashku me djalin e tij.

Operacioni është ende në vijim dhe pritet që të ketë një njoftim zyrtar për të dhënë më shumë detaje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pas Erzen Breçanit, arrestohet edhe djali i tij

SPAK ‘blindon’ Tiranën/ Lëshohen 12 urdhër arreste

U përfshi në vrasjen e bujshme në ish-Bllok

SPAK lëshon urdhër arrest për Ervin Matën