MENU
klinika

Ambasadori Durmishi: Rasti ka shokuar Kosovën

Vrasja nga bashkëshorti i Liridona Ademajt, protestë edhe në Tiranë

03.12.2023 - 14:22

Para ambasadës së Kosovës në Tiranë u zhvillua në protestë për vrasjen e Liridona Ademajt në Prishtinë. Protestës iu bashkua edhe ambasadori i Kosovës, Skënder Durmishi.

Sipas Durmishit, kjo është një ngjarje që ka shokuar të gjithë, ndërsa u shpreh se drejtësia do të thotë fjalën e vet për këtë krim kaq monstruoz, sic e quajti ai.

“Unë dola t’iu takoj para derës së ambasadës. Është një iniciativë njerëzore dhe të falënderoj për ndjesinë që tregoni për një rast që ka tronditur Kosovën që është e shtanguar dhe në shok të vërtetë. Protesta juaj është për t’u përkrahur dhe thirrjet tuaja për drejtësi për Liridonën dhe për çdo grua. Drejtësia të thotë fjalën e vet për një krim kaq monstruoz siç ndodhi me Liridonën”, tha ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vrasja e Liridona Ademajt para syve të fëmijëve

Gjykata merr vendimin ndaj Naim Murselit dhe bashkëpunëtorëve

“Fëmijët ende nuk e dinë që nëna e tyre ka vdekur”

Vëllai i Liridonës flet pas seancës gjyqësore: Besojmë në drejtësi