MENU
klinika

Mohoi origjinën

Ardian Bujupi reagon pas ‘rrëmujës’ në rrjet

09.02.2024 - 12:48

Ju treguam sot një video që bëhet fjalë për këngëtarin Ardian Bujupi, i cili ishte ndaluar në rrugë nga një tiktok-ere ku kjo e fundit i ka parashtruar disa pyetje, lidhur me jetën e tij, origjinën e shumë të tjera.

Ardiani zbuloi se është këngëtar dhe vjen nga Gjermania, ku kjo përgjigje e artistit shqiptar, lindur në Kosovë irritoi fansat e tij të cilët reaguan ashpër nëpër komente.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ICONSTYLE (@iconstyle_al)

Për këtë Ardiani i është ‘detyruar’ një shpjegim ku thotë:

‘Për ata armiqtë që janë duke kërkuar gabime te unë, kot e keni. Unë jam rritur në Gjermani, kam fituar famë në këtë vend. Në intervistën e parë në jetën time për RTL, fjala e tretë ka qenë Kosovë. Ajo vajzë në Dubai njeh shoqërinë time në Gjermani dhe më ka ardhur më shkurt të them ‘Germany’. Po të kishte qenë intervista më e gjatë, unë kisha thënë ‘jetoj në Gjermani’, jam shqiptar etj etj.’