MENU
klinika

Së bashku me Bes Kallakun...

Ardian Bujupi lë në mes turneun dhe ka një arsye të veçantë

03.12.2019 - 18:09

Këngëtari i njohur Ardian Bujupi ditën që ndodhi tërmeti shkatërrues në Shqipëri, shprehu ngushëllime për familjet që humbën të afërmit e tyre.

Ai tregoi se për fat të keq nuk mund të vizitojë vendin tonë për shkak të turneut muzikor, megjithatë kur ka parë se situate ishte më keq nga sa pritej, Ardiani është nisur për në Shqipëri.


Së bashku me Bes Kallakun ai ka shkuar në Bubq ku ka takuar disa nga familjet e prekura dhe ka shpërndarë ndihma monetare.

Lajmin e ka bërë të ditur Bes Kallaku, i cili falenderon mikun e tij për këtë kontribut.
“@ardianbujupi ne Bubq. Zoti të rujt. Flm shokëve dhe miqve. Ndihmat monetare po i shpërndajmë nëpër shtëpi. Nuk kemi marrë asgjë përsipër përveç shoqërimit vetë, nëpër banorët e prekur, për secilin që ka dëshirë për donacion monetar. Zoti ju rujt të gjithëve. Lavdia e Zotit”, shkruan Besi.

Ditën e djeshme edhe Bebe Rexha vizitoi Bubqin dhe vendosi të ndërtojë shtëpinë e një familjeje nga ky fshat.

 

 

View this post on Instagram

 

@beberexha vjen ne Bubq dhe vendos te rindertoje shtepine e shkaterruar nga termeti te familjes se Musait, i cili pervec shkaterrimit te natyres ka kohe qe eshte i shkaterruar shpirterisht. Brenda 3 vitesh i vdiq vajza dhe me pas djali. Vajza i la jetime 2 femije te cilet jetojne me Musain dhe Sabijen. Djali para se te nisej heren e fundit ne Itali i tha Musait, heren tjeter qe do vij nga Italia do bojme shpine e re ne fshat bab. U kthye 1 muaj me pas, i pa jete nga Italia. Pa e mbajtur dot amanetin. Lavdia e Zotit, sjell @beberexha -n ne Shqipni per ti lehtesuar dhimbjen e prinderve dhe dheun e femijeve. Musai thot qe kurdo qe ti mbylle syte, do jet i qete per nipin e mbesen sepse do e kene catine mbi koke. Bekimin e tgjithve ke @beberexha. Bekuar qe erdhe dhe kush te solli. ???. Musait i kishte ngelur vec ajo peme portokalli dhe me aq mundi ta falenderonte. Lavdia e Zotit. Amen.

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vip-at nuk ja dalin dot pa të...

Niko Komani, ikona e modës shqiptare!