MENU
klinika

Disa nga sugjerimet më të mira të buzëkuqit të kuq

Si ta kombinoni buzëkuqin me veshjen tuaj?

09.02.2024 - 12:51

Sipas rrotës së ngjyrave, ngjyrat që kundërshtojnë të kuqen janë më të përshtatshmet. Për shembull, e kuqe dhe jeshile. Është e kuptueshme të jeni të shqetësuar për kombinimin e një buzë të kuqe me ngjyra të ndezura, por le t’ju japim disa nga sugjerimet më të mira të buzëkuqit të kuq për t’u kombinuar me veshjet në dollapin tuaj.

1-Kombinimi klasik i bardhë dhe i kuq

Nëse jeni dikush që ju pëlqen të luajë me ngjyrat, kjo është për ju. Qoftë nëse është një darkë rastësore apo paradrekë, çdo veshje e bardhë me të cilën vendosni të shkoni, kombinoni atë me një buzëkuq të kuq vishnje me tone të ngrohta pa asnjë mendim të dytë.

2-Kombinimi i një buzëje të kuqe të theksuar me një fustan të artë me shkëlqim, me siguri do të vjedhë shfaqjen këtu.

E përshtatshme festive, kombinimi i ngjyrës së artë me të kuqen jep atmosferë absolute të perëndeshës.Ngjyrat si e arta, nuancat e lehta në të errëta të bezhës përshtaten më shumë me të kuqe. Edhe nëse do të keni një përshtatje bazë me këtë gamë ngjyrash, thjesht rrëshqitni një buzëkuq të kuq dhe gjithçka tjetër do të bjerë në vend.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zyrtarisht në sezonin e pulovrave

5 trendet që do mbizotërojnë stinën e vjeshtës

Alketa Vejsiu nuk përmbahet: Je e freskët si limon

‘Plas’ dashuria mes VIP-ave shqiptarë