MENU
klinika

Shuhen thashethemet

Si është shëndeti i Kate Middleton?

01.03.2024 - 12:27

Zyrtarët e Pallatit Kensington thanë se Princesha Kate Middleton po shkon mirë pas një operacioni abdominal që i është nënshtruar në janar.

Kensington Palace ka lëshuar një deklaratë duke u përpjekur të shuajë çdo thashethem për shëndetin e Kate Middleton.

42 vjeçarja, ka qenë jashtë syve të publikut që kur iu nënshtrua një operacioni abdominal në janar, duke nxitur thashethemet në internet dhe teoritë e konspiracionit rreth vendndodhjes dhe gjendjes së saj.

Bashkëshorti i Kate, Princi William, së fundmi u tërhoq nga pjesëmarrja në ceremoninë përkujtimore të kumbarit të tij për shkak të një “çështjeje personale”. Në një deklaratë për NBC News më 27 shkurt, pallati nuk do të shtjellonte më tej arsyen e mungesës së William, por tha se Kate “vazhdon të jetë mirë”.

Përveç shërimit të gruas së tij, Uilliam po flet edhe lajmet e fundit të diagnozës së kancerit të babait të mbretit Charles III. William foli publikisht në shkurt për diagnozën e babait të tij dhe falënderoi mbështetësit për “mesazhet dashamirëse” për Kate dhe Charles.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga unaza e fejesës te problemet mendore

Pesë herët kur Princesha Diana ka thyer rregullat