MENU
klinika

E konfirmon Rishi Sunak

Avionët e Britanisë së Madhe rrëzuan dronët iranianë!

14.04.2024 - 13:57

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak ka konfirmuar se kanë qenë avioanët britanike që kanë rrëzuar dronët e Iranit, që sulmuan Izraelin mbrëmjen e kaluar.

Ai u shpreh se “Mbretëria e Bashkuar mori pjesë në një “përpjekje të koordinuar ndërkombëtare” për të kapur raketat dhe dronët e lëshuar nga Irani.

Sunak thotë se sulmi i Iranit ishte një “përshkallëzim i rrezikshëm dhe i panevojshëm, të cilin unë e kam dënuar me termat më të ashpër”.

Më tej Sunak shtoi se Mbretëria e Bashkuar do të punojë me aleatët e saj për të de-përshkallëzuar situatën.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Izraeli u ka dërguar mesazh të qartë armiqve”

Joe Biden do të mbledhë liderët e G7: Të koordinohemi për…