MENU
klinika

Nga Fredi Beleri tek Pirro Dhima

Kush do të jenë kandidatët të partisë së Mitsotakis për eurodeputetë

15.04.2024 - 19:41

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka zyrtarizuar listën e kandidatëve për deputetë në Parlamentin Evropian, ku pjesë e kësaj liste është edhe emri i Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i cili ndodhet në burg për blerje votash.

Një tjetër emër i njohur është ai i Pirro Dhimës, ish kampion në peshëngritje.

“PD-ja në këto sfida të mëdha duhet të jetë e fortë, ne jemi partia e Europës që e vendosëm dhe e mbajmë Greqinë në Europë dhe në mënyrë të qëndrueshme, çdo ditë e afrojmë Europën.

Ne po votojmë për një ND të fortë në një Evropë që po ndryshon, që të mund të bëjmë betejat e mëdha, siç i kemi bërë në 5 vitet e fundit”, tha Mitsotakis dhe shtoi: “Greqia, nga të qenit një dele e zezë, është sërish në qendër të zhvillimeve evropiane”.

Lista me kandidatët për eurodeputet të Demokracise se Re:

Avramidou Serafina
Michael Angelopoulos (Michalis)
Archontidou Vasiliki (Vanessa)
Ky është Georgios
Vezyrgiannidis Ioannis
Vozeberg – Vryonidis Elissavet (Eliza)
Georgios Dakis
Dekolis Ioannis
Dimas Pirros
Dounia Panagiota (Noni)
Athanasios me gjashtë gishta
Zamboukas Andreas
Karanikolas Spiridon
Karachalios Theofilos
Dimitrios Katsaounis
Kefalogiannis Emmanuel
Vasilios Kontozamanis
Kouri – Kallergi Olga
Koutsoupia Maria – E zellshme për bukurinë
Krystallidou Theopisti (Pisti)
Kymbouropoulos Stylianos
Meimarakis Evangelos – Vasileios
Studio Eleonora
Mouroutis Georgios
Beleris Dionysios – Fredis
Blioumis Georgios
Naoumis Nikolaos
Omran – Koukovitakis Orestis – Tamer
Parashou Androula (burrë)
Patoulidou Paraskevi (Voula)
Rogdaki Anna – Maria
Sakellaris Basilios
Shpëtimtar serb
Souloglu Nurcan
Spiraki Maria
Stefos Nikolaos
Trakatelli Lydia – Antonia
Dimitrios Tsiodras
Tsouhandaris Athanasios
Flessa Vasiliki (Vicky)
Christopoulou Panagiota – Niovi
Christofilopoulou Paraskevi (Evi)

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ministri i Jashtëm Nikos Dendias telefonon Ramën

Arrestimi i Fredi Belerit “alarmon” edhe kryeministrin grek

Analizon reagimin e Greqisë për çështjen e Fredi Belerit

“Deti”, Nazarko: Dy palët kanë arritur nivel të kënaqshëm marrëdhëniesh