Menu
Trafik i rënduar

Pelegrinazhi në malin e Tomorrit ‘paralizon’ Beratin

Policia nis 'fshesën'

7 të arrestuar dhe 900 shoferë të gjobitur

7 shoferë të cilit u kapën në gjendje të dehur janë arrestuar dhe 900 të...

Ritakimet mbas 6 dekadash

Historitë e dhimbshme të ndarjes nga familjarët

Shumë pak njerëz kanë pasur fatin të takojnë familjarët që humbën gjatë kaosit të luftës...

Historia...

Pilotët heronj që ranë në krye të detyrës në 1991-in

Historia e Forcave Ajrore Shqiptare numëron shumë dëshmorë në radhët e saj, të cilët me...

Prurje mbi nivelet historike

Verë me reshje/ KESH: Mbulojmë nevojat për energji

Për shkak të reshjeve prej 9 muajsh KESH prodhon energji për të mbuluar plotësisht nevojat...

Urimi i kryeministrit

Kurban Bajrami/ Lajmi i mirë i Ramës për besimtarët

Kryeministri Edi Rama u ka uruar gjithë besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Si urim...

Kurban Bajrami

Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin.  Që në mëngjes herët mijëra besimtarë janë mbledhur në...

Stuhia lë pa energji elektrike qytetin

Lezha prej 2 orësh pa drita

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe stuhi  ka mbizotëruar në rajonin e...

Historia prekëse!

Nënë e bir bashkohen sërish pas 68 vitesh

Kjo është historia prekëse që po bën xhiron në mediat botërore, e një nëne 92-vjeçare...

"Shqipëria burim kanabisi"

Ministria e Brendshme përgënjeshtron CIA-n

Pas lajmit se sipas një raporti të ri të CIA-s vendi ynë është burim kryesor...

Rasti Edmond Bego

Arrestimi i shqiptarit të shumëkërkuar/ Reagon policia

Policia e Shtetit ka reaguar për herë të parë pas arrestimit të biznesmenit Edmond Bego...

Ku do të jetë fokusi

Sezoni i Verës/ Policia këshilla për drejtuesit e mjeteve

Drejtori i Policisë Rrugore Mitat Tola ka bërë një analizë paraprake dhe ka dhënë këshilla...