MENU
Rekomandimi

KLSH: Skema aktuale ndihmës ekonomike jo efektive pa minimum jetik

Ish-kreu i Gardës

Garda paditi Prendin, gjykata e Tiranës shpall moskompetencën

Disa ditë pasi Garda e Republikës paditi ish-kreun e saj Ndrea Prendi, Gjykata e Tiranës...

Simpoziumi për konfliktin e interesit

Ruçi: Konflikti i interesit, problem serioz për të 3 pushtetet

Kuvendi i Shipërisë organizoi Simpoziumin për Konfliktin e Interesit, ku bashkëpunonin dhe ILDKPKI dhe Delegacioni i...

Vrasja e Ibrahim Bashës

Përfundon ankimimi i 19 të akuzuarve të vrasjes në Lazarat

Shqyrtimi i ankimimit për 9 të akuzuarit për vrasjen e efektivit të RENEA-s, Ibrahim Basha...

Opinion

Të reformohet, apo t’i vendoset dryri arsimit universitar kosovar?

Nga Fadil Maloku Vonesës së reformimit të sistemit arsimor, pra, përgatitjes së: kuadrove të reja...

Buxheti i SHISH

Pas dekretimit, Helidon Bendo në Komisionin e Sigurisë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, dekretoi ditën e sotme, pas një viti në detyrë, Helidon...

"Fotoja e ditës"

Rama krah Lleshit, së bashku drejt Ministrisë së Brendshme

Kryeministri Edi Rama dhe zv./ministri i Brendshëm i sapoemëruar Sandër Lleshi, janë parë së bashku...

Reagimi pas vendimit për Lleshin

PD: Lleshi, të provojë që s’është ushtar, duke arrestuar Dakon

Ditën e sotme u shvillua seanca parlamentare për votimin e dekretit të Presidentit Meta, lidhur...

Vendimi zyrtar

Mblidhet qeveria, emëron Lleshin zv./ministër të Brendshëm

Ditën e sotme u mbajt në Kuvend seanca jashtë radhe për votimin e dekretit të...

Opinion

‘Ne konsultoheshim për kandidaturat që të shmangnim përplasjet!’

Nga Rexhep Meidani, ish president Përgjigja me celular për gazetarin e “Panoramës”: “Teknologjia” e dekretimit...

75 vota pro

Votohet dekreti i Metës/ Kuvendi miraton shkarkimin e Xhafës

Kuvendi miratoi në seancën e sotme parlamentare, e cila ishte thirrur jashtë radhës së zakonshme,...

Paralajmërimi për presidentin

Rama-Metës: Në pikëpyetje ekuilibri institucional i vendit

Kryeministri Edi Rama, mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm nga Presidenti Ilir Meta,...