MENU
klinika

Lajmet e Fundit

16:14 Kujdesi ndaj vetes
Nuancat që duhet të zgjidhni

6 truke make up-i për vajzat që mbajnë syze!

Për vajzat që mbajnë syze, grim ka një rol shumë të rëndësishëm. Disa mendojnë se meqë mbajnë syza, çdo gjë që vënë në fytyrë, ose do të errësohet dhe nuk...

16:10 Barnat
Shëron shumë infeksione

Jeni alergjik nga penicilina? Kujdes dhe nga ky ilaç!

Ky grup i antibiotikëve përdoret për të trajtuar një gamë të gjerë të infeksioneve bakteriale. Cefalosporinat janë një grup i madh antibiotikësh që i përkasin një klase të njohur si...

16:03 Kujdesi ndaj vetes
Terapia për reduktimin e stresit

Limonatë në livando për t’u çliruar nga ankthi dhe dhimbja e kokës

Pak livando në limonatë mund të bëjë mrekulli për ju dhe nervat tuaja. Vaj i livandos është një nga vajrat më të fuqishme që mund të përmirësojnë shëndetin tuaj. Ai...

16:00 Evropa
Protesta për rritjen e çmimit të karburantit

5 ditë protesta në Francë/ Një tjetër i vdekur

Protestat antiqeveritare të “jelekëve të verdhë” vazhdojnë për të pestën ditë radhazi në Francë. Një person i dytë u konfirmua se kishte vdekur si rezultat i bllokimeve të rrugëve. Një...

15:57 Lajme
11 të arrestuar

Protesta e dhunshme tek Kuvendi, Rama viziton të plagosurit

Një ditë plot tensione ishte kjo e sotmja. Pas protestës që u zhvillua para Kuvendit, e cila u shoqërua me përplasje mes banorëve të Unazës së Re, që protestonin kundër...