MENU
klinika
Vendimi i dhjetorit

Haradinaj: Për 2 muaj hiqen vizat

Mbyllen 41 degë universitare

Në Durrës s’ka më studentë turizmi në anglisht

Shumë degë universitare në universitetet publike nuk do të hapen më 17 tetor, pasi janë...

Shkelje të sigurisë ushqimore

AKU në Elbasan/ Sekuestron mish dhe peshk, gjoba të majme

Drejtoria e AKU-së, në Elbasan ka kryer disa aksione gjatë kësaj jave ku janë konstatuar...

Vetting-u

KPK shkarkon gjyqtarin e Apelit të Korçës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkojë nga detyra gjyqtarin e Korçës, Sotiraq...

Marrëveshja e Prespës

Mickoski ofron zgjidhjen për daljen nga kriza

Kryetari i partisë opozitare, VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski, në një dalje publike për mediat ka folur...

Kongresi i 8-të Ndërkombëtar i Dialekteve

Gjirokastër/ Nis Kongresi Ndërkombëtar i Gjuhës Greke

Gjirokastra është përzgjedhur si stacioni kryesor për zhvillimin e Kongresit të 8-të Ndërkombëtar të Dialekteve...

Vendos populli

Diplomati rus: Rusia nuk ndërhyn në çështjen maqedonase

Ambasadori rus në Tiranë, Aleksandër Karpushin, ka folur lidhur me çështjen e emrit të  Maqedonisë...

Listat e Veteranëve

Veteranët e UÇK-së paralajmërojnë protesta

Veteranët e Dukagjinit do të nisin paditë për publikimin e të dhënave personale Degët e...

Paralajmërimi i Jeremiç

Jeremiç: Korrigjimi i kufirit të Kosovës, konflikte në Ballkan

Ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se prekja e kufijve mbi bazat...

Zjarr i përmasave të mëdha

Elbasan/ Përfshihet nga flakët ndërtesa

Në qytetin e Elbasanit një ndërtesë është përfshirë nga flakët . Ngjarja ndodhi në lagjen...

Deklarata

Kisha Ortodokse Maqedonase kundërshton ndryshimin e emrit

Kisha Ortodokse Maqedonase, dioqeza e Ohrit në seancën e rregullt vjetore të Këshillit Popullor të...

Detajet

Kosovë/ Protestë kundër vdekjes së punëtorëve në vendin e punës

“Ndërtesat janë tuajat, jeta është e jona” është moto e protestës që do të organizohet...