MENU
klinika
Kurban Bajrami

Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skënderbej

Stuhia lë pa energji elektrike qytetin

Lezha prej 2 orësh pa drita

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe stuhi  ka mbizotëruar në rajonin e...

Ku do të jetë fokusi

Sezoni i Verës/ Policia këshilla për drejtuesit e mjeteve

Drejtori i Policisë Rrugore Mitat Tola ka bërë një analizë paraprake dhe ka dhënë këshilla...

Mbi 500 thirrje telefonike në Urgjencë

Më shumë turistë, më shumë aksidente

Mbi 500 thirrje telefonike në ditë janë regjistruar vetëm gjatë muajit Gusht në Qendrën Kombëtare...

Frika pas tragjedisë së urës Morandi

“Genova”/ ARRSH: Nuk ka vend për panik

Kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro, doli sot në një prononcim për mediat, ku informoi mbi...

Detajet

Lihet në burg shqiptari i shumëkërkuar

Biznesmeni shqiptar, 48 vjecar Edmond Bego është lënë në burg. Gjykata në Greqi ka vendosur...

Deklarata

Trump: Nuk kam gjë për të fshehur nga Mueller

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump tha të dielën se ai nuk...

Klasifikimi...

Mediat serbe: Mafia shqiptare e pesta në botë

“Mafia shqiptare bën pjesë në mesin e pesë organizatave më të fuqishme dhe më të...

Urimi

Kurban Bajrami/ “Le të lutemi në këto ditë të begata”

Këtë të martë besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit. Në një njoftim për mediat,...

Dyshimi

Trump agjent i rusëve që në 1986-ën?

Oleg Kalugin, ish-shefi 83-vjeçar i kundërzbulimit të KGB-së sovjetike, ka një rëndësi të veçantë këto...

"Kur të shkatërrohet NATO"

“Do marrim Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës”

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg...

Flet mjeku

Virusi i Nilit/ Zonat më problematike në vend

Prania e Virusit të Nilit në Kosovë, po rrezikon përhapjen e këtij virusi edhe në...