MENU
klinika

Dua dhe Bebe

Shkëlqejnë në MTV e ja marrin valles shqiptare

05.11.2018 - 14:46

Këngëtarja latine Camilla Cabello mori më shumë çmime në “MTV Europe Music Awards”, versioni europian i çmimeve të ish-rrjetit muzikor, por edhe këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa e Bebe Rexha, nuk mbetën jashtë vëmendjes.

Dua Lipa rrëmbeu çmimin si “artistja më e mirë e muzikës pop”, ndërsa shkëlqeu edhe një tjetër shqiptare, Bebe Rexha, e cila me performancën e saj, nga një vaskë banjoje në një skenë qendrore që ngrihet, e rrethuar nga 100 balerinë, elektrizoi publikun me “I’m a mess”.

kolana e librave

Por dy këngëtaret me origjinë shqiptare nuk e mbyllën këtu festën e tyre, ajo zgjati gjatë. Dua dhe Bebe kanë kërcyer valle shqiptare në mes të Spanjës. Mes tyre ishin motra dhe vëllai i Duas, Rina e Dukagjin, si edhe të huaj, që po trajnoheshin nga këngëtaret sesi të kërcenin.

Pjesa më e bukur e mbrëmjes së kaluar ishte të bëja miq të rinj dhe të kërceja valle në dhomën time të hotelit,“-shkuan Bebe në videon e postuar në Instagram. Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha së bashku me Dua Lipën, i kanë treguar edhe njëherë ndjekësve të tyre se si festojnë shqiptarët.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Këngëtarja me origjinë shqiptare

Dua Lipa i surprizon, fanset shpërthejnë në lot


Për këtë sezon veror, ndryshe...

5 librat që rekomandon Bill Gates

Reagimi i televizionit "flakë më flakë"

Agron Llakaj i drejtohet AMA-s për reality-shown e TopChannel

"Më la lidhur deri kur u zgjuan gjelat e Surrelit"

Kryeministri fiksohet pas filmit “Gangs of London”

Dhe.. jo! Nuk është bashkëshortja!

Lorik Cana zbulon se për kë është tepër xheloz

‘Ke ndër mend të bësh një bebe?’

Besa Kokëdhima tregon kur do të bëhet nënë