MENU
klinika

Dy të plagosur

Atentat në Elbasan, 1 i vdekur

29.12.2018 - 21:57

Një person ka mbetur i vrarë dhe dy të tjerë të plagosur si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri midis dy grupeve rivale në Elbasan.

Përplasja me armë ka ndodhur afër Metalurgjikut rreth orës 21:15 në lagjen ‘Katundi i Ri’ . Makinës ndaj të cilës është bërë atentati ishte me targa italiane dhe ka qenë në lëvizje.

kolana e librave

Policia ka identifikuar viktimën me inicialet E.K, me precedent të mëparshëm penal.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.