MENU
klinika

Ministri MPJ-së

‘Mbështetja gjermane për Kosovën është kruciale’

09.01.2019 - 15:13

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, tha se mbështetja gjermane për vendin është kruciale në konsolidimin e shtetit dhe mbylljen e procesit të normalizimit të raporteve me Serbinë.

Pacolli në një postim në rrjetin social Facebook një ditë para takimit me homologun gjerman, Heiko Mass shkruan se me të do të diskutojnë shumë çështje të interesit të përbashkët.

Pacolli tregon se kur do të hiqet taksa 100% konica.al

Postimi i plotë i Pacollit

Nga Frankfurti zgjodha trenin për të udhëtuar drejt Berlinit, ku nesër do të zhvillojë vizitën zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë. Me homologun tim Maas do të diskutojmë shumë çështje të interesit të përbashkët.

Mbështetja gjermane për vendin tonë është kruciale në konsolidimin e shtetit dhe mbylljen e procesit të normalizimit të raporteve me Serbinë. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Limaj do drejtojë ekipin negociues

Bisedimet me Serbinë/ Thaçi pro emërimit të ri

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të ketë Dejton të ri për Kosovën?