MENU
klinika

Detajet

Vdiq në burgun grek, ç’ndodh sot me trupin e shqiptarit?

30.01.2019 - 10:42

Trupi i shqiptarit 33-vjeçar që u gjet i vdekur në burgun e sigurisë së lartë në Koridhalo të Greqisë do të vijë sot në Atdhe.

Viktima Bardhyl Tusha do të varroset sot në fshatin Shelegar të Sarandës.

Tusha është shqiptari i tretë që humb jetën në këtë burg vetëm brenda pak javëve, dhe i katërti që vdes në burgjet greke.

Kujtojmë që 33-vjeçari ishte dënuar për trafik të lëndëve narkotike.

Ai u gjet i vdekur në qeli, por shkaqet e sakta nuk janë bërë ende publike, pavarësisht se ai i është nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore.

Mjekët e Koridhalos bënë me dije se në trupin e shqiptarit s’janë gjetur shenja dhune dhe se dyshohet se vdekja ka ardhur nga abuzimi me drogën.