MENU
klinika

Trajneri i Kombëtares

Roma në krizë, Panucci lakohet për stolin

01.02.2019 - 11:28

Në fakt, kjo nuk është hera e parë që Christian Panucci është përmendur që mund të drejtojë Romën, por situate e fundit ka bërë që drejtuesit të shohin ndryshimin e stolit verdhekuq.

Kështu, tekniku italian mund të ndahet me Shqipërinë, edhe pse duket mjaft e vështirë. Trajneri i kombëtares sonë shihet si një alternativë e mundshme për të zëvendësuar Di Francescon, i cili e ka humbur totalisht besimin pas humbjes 7-1 ndaj Fiorentinës.

“Gazzeta dello Sport” raporton se zgjidhja e trajnerit të kombëtares sonë është vetëm në rast emergjence. Mundësia është e madhe që Roma të vazhdojë me Di Francescon, pasi ky i fundit gëzon besimin e Monchit dhe Tottit.

panucci e Totti
panucci e Totti

Gjithsesi, situata me tifozët nuk është aspak e lehtë. Mbështetësit kanë vënë në shënjestër Kolarovin, Manolas dhe trajnerin, me këtë të fundit që kësaj here është në telashe të mëdha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Christian Panucci për “Goal.com”

“Më lehtë të drejtosh Realin se Shqipërinë”

Kreu i FSHF-së te “Kampionët”

Duka: Nëse Panucci dëshiron të largohet…