MENU

Trajneri

Shpëtim Duro largohet edhe nga Kosova

11.02.2019 - 11:51

Pasi ka drejtuar një sërë skuadrash në Shqipëri, por edhe në Maqedoni (ka drejtuar Shkëndijën e Tetovës), Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Dritës së Gjilanit.

59-vjeçari ka paraqitur dorëheqjen pas eliminimit të Dritës nga Kupa e Kosovës, në sfidën e djeshme ndaj Vëllaznimit të Gjakovës, më drejtues Agima Canën, babain e Lorik Canës.

Ndërkohë, që nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, klubi zbulon se ka pranuar dorëheqjen e trajnerit shqiptar, i cili e ka mbyllur këtu aventurën me skuadrën nga Kosova.

Palët janë takuar menjëherë pas ndeshjes, ndërkohë që me marrëveshje dy palëshe u vendos që bashkëpunimi të ndërpritet.

Duro iu bashkua kampionëve në fuqi në 17 shtator të vitit të kaluar, duke zëvendësuar Bekim Isufin e dorëhequr.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zyrtarizimi i kampionëve të Kosovës

Drita zgjedh trajnerin e njohur shqiptar


“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro