MENU
klinika

Portieri shqiptar

40 mln euro nga Londra për Strakoshën

24.03.2019 - 14:35

Ndonëse Panucci e la jashtë për humbjen e avionit, portieri shqiptar Thomas Strakosha vijon të marrë vlerësime dhe duket se Tottenham tashmë e ka seriozisht për ta marrë.

Thomas Strakosha është një ndër portierët më të mirë të Serie A në këto dy sezonet e fundit. Gardiani i portës shqiptare po bën paraqitje shumë të mira dhe ka tërhequr jo pak vëmendjen e klubeve të mëdha.

Sipas asaj që raportohet nga “Il Messangero”, flitet se Tottenhamka gati një ofertë për Strakoshën, ndryshe nga ajo që Liverpool ka bërë verën e shkuar.

Flitet se skuadra e Londrës ka gati 40 milionë euro për Lazion dhe presidenti Lotito është i destinuar ta pranojë këtë ofertë.

thomas strakosha
thomas strakosha

Kujtojmë që Liverpool në merkaton e verës së shkuar ofroi 30 milionë euro, por u refuzua nga klubi i kryeqytetit italian.

Tottenham do të zëvendësojë Lloris, i cili është 32-vjeç dhe duket se nuk ka më shumë vite të tjera në nivele të larta. Në Londër duan që të kenë një portier të ri dhe me perspektivë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Portieri i Kombëtares shqiptare

E bujshme, Inter mund të marrë Strakoshën

Igli Tare për lojtarët shqiptarë

“Alisson u shit 80 mln euro, Strakosha kushton…”

Pritja që i dha 3 pikët ekipit

Thomas Strakosha, heroi modest i Lazios