MENU
klinika

1500 banorë pa energji

Tepelenë/ Nënstacioni i Krahësit përfshihet nga flakët

31.03.2019 - 14:36

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë sot nënstacionin e Krahësit në Tepelenë.

Sipas informacioneve, si pasojë e një lidhjeje të shkurtër në rrjet është djegur edhe transformatori. Të paktën 1500 abonentë të kësaj zone raportohet të kenë mbetur pa energji për 24 orë.

Forcat e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen e flakëve. Mendohet që nesër pasdite të bëhet ndërrimi i transformatorit.

Ndërkohë, specialistët e OSHEE ndodhen në terren.

Shkak mungesa e avokatëve

Fredi Beleri në Apel, shtyhet seanca

"Ujëra të pastër kristal dhe resorte mahnitëse"

‘Mirror’: Turistët dynden në Shqipëri

Rama: Prologu i një viti turistik të shkëlqyer

“Saranda, mirëpret vizitorë nga e gjithë bota!”