MENU
klinika

Atentati te Liqeni i Tiranës

U vra në sy të djalit/ Viktima i dënuar më parë, akuzat

16.03.2019 - 20:30

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën ditën e sotme, ku një 62-vjeçar u vra në sy të djalit të mitur teksa vraponte te Liqeni i Tiranës.

Viktima u identifikua si Haxhi Baçinozi nga Fieri. Sipas policisë viktima rezulton se ka qenë dy herë i dënuar më parë.

Më 30 janar 1982, Gjykata Ushtarake e Tiranës e dënoi me 10 vjet heqje lirie dhe humbjen e së drejtës elektorale për 5 vjet kohë për “agjitacion e propagandë”.

kolana e librave

Ndërsa më 3 qershor 1984, ai është arrestuar sërish ndërsa u dënua me 21 vjet heqje lirie dhe humbjen e së drejtës elektorale për 5 vjet kohë për «veprën e terrorit në bashkë-punim» (dënim i kombinuar).

“Fatura hoteli deri në 900 euro nata”

Prokuroria pushon hetimin për zyrtarët e Bashkisë Tiranë

"Firmos dekretin e parë për të shpartalluar grushtin e shtetit"

Presidenti Meta thërret protestë, në 2 mars në bulevard kundër Ramës

Propozimi për platformën e përbashkët politike

Cakaj: Kufiri me Kosovën duhet të hiqet!

‘Të zemë vendin e Anglisë’/ "Dashnor i mashtruar…"

‘The Guardian’ ironizon deklaratën e Ramës: Shqipëria pret për t’u martuar