MENU
klinika

"Admiri është vrarë"

Detaje/ Kjo është telefonata që zbuloi grabitësit e Rinasit

22.04.2019 - 09:11

Detaje të reja janë zbardhur nga grabitja e miliona eurove në Rinas dhe vrasja e Admir Muratajt.

Ditën e djeshme u arrestuan katër persona, të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e miliona eurove në Rinas.

Dy nga të arrestuarit janën nga Elbasani, ndërsa dy të tjerë nga Fushë-Kruja.

News 24 raportoi se në gjurmët e të arrestuarve është rënë përmes përgjimeve telefonike.

“Ata u shfaqën të shqetësuar në momentin që doli lajmi se është vrarë Admir Murataj dhe këtë e shprehën në biseda me njëri tjetrin”, raportoi News 24.

Mes të arrestuarve janë edhe dy personat që bënë të mundur modifikimin e furgonit me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor .

Ndërkohë Klement Çala, njihet si një nga bashkëpunëtorët e Admir Muratajt në grabitjen e 10 milionë eurove në vitin 2017 në Rinas.