MENU
klinika

Pasuria dhe luksi kushtojnë më pak

50 Cent shet me çmim të ulët supervilën

09.04.2019 - 10:46

Reperi Curtis James Jackson III, të cilin e njohim si e njohim si 50 Cent, më në fund ka shitur vilën në Connecticut për 2.9 milion dollarë.

E vendosur në Farmington, rreth 80 kilometra nga Greenwich, shtëpia ka mbi 50 mijë metra katror hapësirë të jetesës dhe është një nga të paktët që ka heliodrom.

Rezidenca, e përshkruar në listë si thelbi i “pasurisë dhe luksit” – përfshin një 19 dhoma gjumi, 25 banjë dhe një pishinë shtëpie.

Përveç kësaj, vila ka një hapësirë të klubit të natës, një fushë të basketbollit, dhoma të lojërave të shumta, studio regjistrimi, palestër, sallë konferencash dhe një teatër në shtëpi.

Ndërkohë, 50 Cent thuhet se e bleu pronën nga ylli i boksit, Mike Tyson në vitin 2003 për 4.1 milionë dollarë.