MENU
klinika

Detajet nga IGJEUM

Tërmeti “shkund” Tiranën dhe Krujën

23.04.2019 - 11:32

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë ka lëkundur vendin ditën e sotme.

Lëkundjet janë ndjerë në Krujë, Tiranë dhe rrethinat e kryeqytetit.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë.

Lëkundjet janë regjistruar në orën 10:58.

Epiqendra ka qenë në Fushë-Krujë me një thellësi 10 km.

Të dhënat e IGJEUM:

Data: 23/04/2019

Ora: 06:43:52

M=2.6

Place: Gramez, Kruje

41.52° N, 19.65° E

Thellësia: 16 KM

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit