MENU
klinika

Detaje

Tritol në Delvinë, hidhet në erë depoja e Ujësjellësit

04.04.2019 - 10:41

Depoja e Ujësjellësit në fshatin Kopacez në Delvinë është hedhur në erë me tritol.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Ujësjellësi në fjalë furnizon me ujë disa fshatra të Delvinës.

Policia prej ditës së djeshme ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të saj.