MENU
klinika

EMRI

U arratis nga burgu grek, zbardhet identiteti i shqiptarit

28.05.2019 - 12:11

Mbrëmjen e djeshme dy të burgosur u arratisën nga burgu grek i Alvonës.

Të dy kapërcyen murin rrethues të burgut.

Të burgosurit kapërcyen gardhin dhe goditën një gardian.

Ndërkohë është zbardhur identiteti i njërit prej të burgosurve, i cili është shqiptar.

Mësohet se ai është identifiuar si Albion Shezairi 22 vjeç banor në Galaci, Athinë.

Gjithashtu, i arratisur është edhe një sirian, 21 vjeç.

Mitsotakis kërkon një tjetër mandat

Greqia pritet të mbajë zgjedhjet në maj

"Do t’i zgjidhim të gjitha çështjet e lëna pezull"

Rama takim me presidenten e Greqisë: Jam optimist!

Mistotakis: Ke ardhur si artist, jo si kryeministër

Dendias mban për dore Zahon, i vogli “i vodhi” shfaqjen Ramës