MENU

Zbardhet motivi

I jep fund protestës, Basha mbledh ish-deputetët në tavolinë

25.05.2019 - 21:57

Pas mbylljes së protestës së opozitës, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar një mbledhje me ish-deputetët demokratë.

Mësohet se Basha ka ndërmarrë këtë veprim për të falënderuar ish-deputetët për punën e tyre me strukturat dhe pjesëmarrjen në protestat e opozitës.

Në mbyllje të protestës Basha, iu drejtua mbështetësve të tij nga selia blu.

Ai tha se e sotmja ishte protesta më masive popullore në 29 vite dhe se Europa e ka dëgjuar tashmë zërin e tyre.

Por kreu i opozitës nuk ka hequr dorë nga kërkesat, pasi ai theksoi se është koha për zgjidhje politike, largimi i kryeministrit, qeveri tranzitore zgjedhje të lira.

Shpall 12 vende të lira në...

Gent Cakaj bën njoftimin e rëndësishëm

“E kaluara kur harrohet, rrezikon të përsëritet”

Meta mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Paqes

‘Do shpjegoj të vërtetën time deri në stacionin e parë’

Tahiri del sot para mediave, për të treguar ‘të vërtetën e tij’

Keni bërë plane për fundjavën?

Ja si do të jetë moti sot, nga e mërkura…