MENU

Dëshmia e aktorit

Natën qe ajo u vra do të takohej me Ashton Kucher

31.05.2019 - 11:42

Aktori amerikan, Ashton Kutcher dëshmoi në sallën e gjyqit në Los Angeles se si shkoi në shtëpinë e një vajze të re për takim në vitin 2001 dhe e gjeti të vdekur.

Ai i ra derës dhe kur Ashley Ellerin nuk e hapi shkoi tek dritarja banesës dhe pa atë që mendonte se ishin njolla vere në dysheme.

Kutcher ka thënë në gjykatë se u trondit kur mësoi se Ellerin, në atë kohë 22-vjeç, ishte vrarë.

Prokurorët pohuan Ellerin u vra nga “Hollywood Ripper”, Michael Gargiulo.

Gargiulo akuzohet për vrasjen e Ellerin dhe dy grave të tjera.

Aktori tha në gjykatë se kishte folur me Ellerin në telefon para se të shkonte tek shtëpia e saj për tu takuar.

Kur Ashton mbërriti në shtëpinë e saj më 21 shkurt 2001, ishte më shumë se dy orë me vonesë.

Në atë kohë vetëm 23-vjeç, Kutcher edhe pse kishte planfikuar të takohej me Ellerin, shkoi për të parë çmimet Grammy me miqtë në shtëpinë e aktores Kristy Swanson.

Takimi nuk ndodhi kurrë sepse Ellerin u vra brutalisht atë natë.

Trokita në derë dhe nuk e hapi,”-tha Kutcher në gjykatë, sipas AP News. “Trokita sërish e sërish, por nuk u përgjigj. Mendova me vete se ishte mërzitur me mua që u vonova. Dritat ishin ndezur, kështu që provova të hap derën. Ishte e mbyllur. Mendova se kishte dalë me një shok të sajin ndaj u largova.

Ellerin u gjetpa jetë në shtëpinë e saj të nesërmen nga një shok dhome.

Prokurorët thanë se Gargiulo ishte një vrasës serial që e qëlloi Ellerin 47 herë me thikë derisa koka e saj gati nuk u këput.

Kutcher tha se i telefonoi asaj disa herë më vonë gjatë natës por nuk arriti të kontaktonte me të.

18 vite më parë, shërbimet telefonike nuk ishin këto që janë sot“-tha ai.

Kur aktori dëgjoi për krimin të nesërmen, shkoi në polici. Ai tha se ishte i shqetësuar pasi kishte lënë shenjat e duarve në dorezën e derës.

Por kurrë nuk ishte i dyshuar për vrasjen e saj.

Kutcher sot është i martuar me aktoren Mila Kunis.

Aktori është një prej më shumë se 100 dëshmitarëve që janë caktuar ose jo për të dëshmuar në gjyqin e vrasjeve të Gargiulo.

Gjyqi vazhdon dhe aktori mendohet se nuk do dëshmojë më.

FOTO/ Mes të bardhës dhe blusë

Ja si duket zyra e Blendi Fevziut

Rikompozohet vepra e Moxartit...

Artistja shqiptare që po mahnit Francën

Copëza të gjalla jete, në mes të harresës

Artisti që u jep jetë vendeve të harruara

Pas mbylljes së emisionit në Klan...

Ja ku do ta shohim tani Alfio Rrotanin

Së shpejti MTV Video Music Awards 2019

Bebe Rexha prezantuese në eventin e rëndësishëm