MENU

'Ndizet' derbi

Partizanit i vijnë ‘përforcime’ nga Kosova

10.05.2019 - 19:34

Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana është supersfida e javës në kategorinë superiore.

Rivaliteti i kësaj sfide nuk ngelet asnjëherë vetëm brenda fushës së blertë por edhe në tribuna ku tifozeritë e dy skuadrave ‘i vënë flakën’ stadiumit.

Tribuna e “Demave të Kuq” do të pasurohet edhe me tifozë nga Kosova, në sfidën që ata mund të shpallen matematikisht kampionë.

Mësohet se klubi i kuq u ka krijuar mundësinë tifozëve kosovarë që të udhëtojnë drejt Tiranës duke u siguruar autobusët pa pagesë si dhe biletat e ndeshjes ndaj rivalëve.

Të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të udhëtojnë drejt Tiranës, mund të kontaktojnë me kryetifozin e Partizanit në Kosovë, Korab Elshanin.

Dueli do të zhvillohet të dielën në orën 16:30, në stadiumin “Selman Stërmasi” me të kuqtë që dëshirojnë një festë gjithpërfshirëse.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro