MENU
klinika

Dy lojtarë të shumëkërkuar!

Shkëmbim i bujshëm Juventus-Roma!

14.06.2019 - 20:42

Higuain dhe Manolas kanë disa të përbashkëta që po bëjnë të lëvizin ingranazhet e klubeve respektive për një shkëmbim të bujshëm mes tyre.

Në mënyrë që mbrojtësi grek i Romës të lërë ambientin e verdhekuqve nevojiten 36 milionë euro, që parashikohen në klauzolën e tij të largimit, paradoksalisht sa shifra që kërkojnë bardhezinjtë e Juventusit për sulmuesin argjentinas Higuan.

Në këtë mënyrë, ka lindur ideja për këtë shkëmbim që krijon jehonë mediatike e që tanimë projektohet më se i realizueshëm, duke parë interesat e klubeve respektive (do t’u leverdiste një tratativë e tillë në të gjitha drejtimet përfshi dhe atë financiar).

Bilanci i verdhekuqve të Romës duhet të arrijë shifrën e plus 45 milionë eurove brenda 30 qershorit, për të qenë korrekt me rregullat e Fair Play-t Financiar.

Klubi torinez do të gjente më në fund sistemimin e duhur për Higuain, që nuk rezultoi ndër më frytdhënësit me huazimin e tij mes Milanit dhe Chelsea.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN