MENU
klinika

"Kokë më kokë"

Roma dhe Juventus pranë akordit për shkëmbimin e bujshëm!

28.06.2019 - 17:11

Juventus-Roma ka qenë një aks tepër ‘i nxehtë’ në këtë merkato verore .

Sipas “Sky Sport”, orët e fundit janë duke tentuar një shkëmbim në krah të majtë.

Në marrëveshje janë Spinazzola (i datëlindjes 1993) në një anë dhe Luca Pellegrini (datëlindja 1999) në anën tjetër.

Mbrojtësi i krahut bardhezi do të fuqizonte ekipin e Fonsencas, ndërsa ai verdhekuq do të bashkohej me ekipin e Sarrit.

Tratativa është duke vazhduar dhe nëse gjërat shkojnë mirë do të mbyllet sot. Për Romën një marrëveshje e rëndësishme duke qenë se lidhet me plusvlerat, pas Manolas te Napoli. Duke mos shitur Gerson te Genoa, në fakt, Roma u desh që të kryente këtë shkëmbim për të arritur te plusvlera.

Spinazzola, në sezonin e fundit, ka luajtur 14 ndeshje me Juventusin, ndërsa Pellegrini në huazim te Cagliari, bashkë me pjesën e parë të sezonit te Roma, luajti 18 ndeshje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bardhezinjtë surprizojnë në merkato

Lëvizja e bujshme/ Buffon rikthehet tek Juventus!