MENU
klinika

Çfarë po ndodh?

Tensione në Kamëz, arrestohet votuesi

30.06.2019 - 14:36

Një 66-vjeçar në Kamëz ka rënë në prangat e policisë, pasi ka grisur fletën e votimit dhe ka tentuar të marrë vulën e komisionit në Qendrën e Votimit.

Policia sqaron se ka rënë në pranga shtetasi Astrit Çuçka, i cili akuzohet për veprën penale “dëmtim me dashje i materialit zgjedhor”.

Njoftimi i policisë:

Gris fletën e votimit, tenton të marrë vulat e komisionit dhe të thyejë kutinë e votimit, arrestohet në flagrancë nga Policia.

Arrestohet në flagrancë 66 – vjeçari, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë nr.5 Kamzë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:
– Astrit Çuçka, 66 vjeç banues në Kamzë.

Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas rreth orës 12:00, është paraqitur pranë QV Nr. 1567 dhe pasi ka marrë fletën e votimit, e ka grisur atë dhe ka tentuar të marrë vulat e QV dhe të thyejë kutinë e votimit.

Ndërhyrja në kohë e Policisë bëri të mundur kapjen, shoqërimin dhe arrestimin e shtetasit të mësipërm. Materialet në ngarkim të shtetasit të sipërpërmëndur do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.