MENU

Deklarata

Haradinaj me mesazh të papritur: Askush s’do na ndajë!

10.07.2019 - 14:40

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar me një thirrje të papritur, qytetarëve të Kosovës.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve se askush nuk do i ndajë.

Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë. Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës, do ta mbrojmë me çdo çmim“, ka shkruan kryeministri.

Deklarata ka ardhur pasi autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Marrëdhëniet Kosovë-Serbi

‘Pa viza, s’ka dialog’

Zëvëndësimi i Vuçiçit

‘Duan ta rrëzojnë Vuçiçin’