MENU
klinika

Isa Sakja: S'e liroi zyrën!

FNSH ‘zbarkon’ në Kavajë, rrethon Bashkinë

30.07.2019 - 10:08

Bashkinë e Kavajës gjatë ditës së sotme po e shoqërojnë tensionet.

Godina e bashkisë është rrethuar nga forcat e policsë dhe FNSH.

Mbështetës të shumtë të opozitës janë mbledhur para bashkisë, duke protestuar kundër kryebashkiakut të ri, Redjan Krali, që kërkon të marrë detyrën.

Në bashki ka mbërritur edhe ish-kryebashkiaku Isa Sakja, i cili ka deklaruar se nuk do ta lirojë zyrën.

Sot do të jem në zyrë. Nuk e liroj zyrën, është një ditë normale pune. Kemi një dekret presidenti në fuqi, është e pamundur që populli dhe demokratët e Kavajës të tolerojë qeverinë të emërojnë në detyrë njerëz të pazgjedhur. Këtu kanë votuar vetëm 5% e votuesve, se imagjinoj dot që një qytet të qeveriset nga 5% e votuesve”, është shprehur Sakja.