MENU
klinika

Zgjedhjet e 30 qershorit

Gjykata Beratit i jep mandatin kryebashkiakut socialist

22.07.2019 - 14:05

Gjykata e Beratit konfirmon kandidatin e Partisë Socialiste Ervin Demon në krye të Bashkisë së Himarës.

Ervin Demo fitoi bashkinë e Beratit në zgjedhjet e 30 Qershorit, në garën përballë Plarent Aleksit dhe Pavlo Shkarpës.

kolana e librave

Po ashtu mandatet i kanë marrë edhe kryebashkiakët e rinj, të Mallakastrës, Maliqit, Pustecit, Korçës, Shijakut, Kukësit, Kolonjës, Matit, Memaliajt, Gjirokastrës, Lushnjes dhe Peqinit dhe të disa bashkive të tjera.

Kështu një tjetër gjykatë nuk ka njohur dekretin e presidentit Ilir Meta dhe ka rrëzuar pretendimet e opozitës për parregullsi në procesin e votimit.