MENU
klinika

Ende nuk është zbulur qëllimi i vizitës...

Aktorja turke viziton memorialin “Adem Jashari”

17.08.2019 - 15:33

Me sa duket, vizita e aktores së famshme turke Semra Dinçer në Kosovë, lidhe edhe me qëllime turistike.

Aktorja e njohur e serialit “Nusja nga Stambolli” ka vizituar Kompleksin Memorial “Adem Jashari”.

Ajo është shoqëruar nga Arbnora Ademaj, shqiptarja e cila ka nisur karrierën si aktore në kinematografinë turke dhe aktori Vedat Bajrami.

Ajo u bë e famshme në Shqipëri fillimisht përmes serialit turk “Kuzey Güney”, ku luante rolin e nënës së dy vëllezërve.

Më pas, Semra Dinçer u shfaq në serialin “Nusja nga Stambolli” duke shkëqlyer në rolin e saj si nëna e Ademit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ende nuk kanë zbuluar arsyjen pse...

Aktorja e serialit “Kuzey Güney” vjen në Kosovë