MENU
klinika

Detaje

Panik në Korçë, tronditet sërish nga lëkundje të forta tërmeti

01.08.2019 - 08:18

Edhe mëngjesin e sotëm Korça është shkundur sërish nga tërmetet.

Dy godite të tjera janë regjistruar duke bërë që toka në Korçë të mos gjejë paqe.

kolana e librave

Sipas Gjeoshkencës, në orët e para të mëngjesit janë regjistruar 2 tërmete, i pari me magnitudë 2.7 dhe tjetri me magnitudë 3.

Kujtojmë se këto goditje pasojnë ato të një dite më parë që shkaktuan panik tek banorët.