MENU
klinika

Drejtuesit me 'dhimbje koke'

Barcelona zbulon sa do të mungojë Messi

25.09.2019 - 20:14

Leo Messi vijon të bëjë me dhimbje koke drejtuesit e Barcelonës, ku përveç pakënaqësive me klubin, nuk po gjen qetësi as me dëmtimet fizike.

Argjentinasi është detyruar të dalë nga fusha pas pjesës së parë në ndeshjen e luajtur të martën ndaj Villarreal.

Sulmuesi ka ndjerë dhimbje në kofshë dhe Valverde e ka zëvendësuar duke mos rrezikuar që dëmtimi të përkeqësohej.

Tani klubi i Barcelonës ka dalë me një deklaratë zyrtare: “Lojtari i ekipit të parë Leo Messi ka tërheqje muskulore në kofshën e majtë. Është një tërheqje e vogël dhe rikthimi i tij do të varet nga faza e riaftësimit.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Messi 'ngrin buzëqeshjen' e katalanasve

Barcelona vuan por rikthehet tek fitorja