MENU
klinika

Pastrimi i parave

BE nxjerr nga “lista gri” Shqipërinë

10.10.2019 - 16:45

Bashkimi Evropian ka hequr shtatë vende nga “lista gri” e pastrimit të parave, mes tyre edhe Shqipërinë.

Në një deklaratë për mediat ministrat e Financave të bllokut të BE-së, thanë se:

kolana e librave

“Shqipëria, Kosta Rika, Mauritius, Serbia dhe Zvicra kanë zbatuar përpara afatit të tyre të gjitha reformat e nevojshme për të përmbushur politikën e qeverisjes së mirë të taksave të BE.” 

Gjithashtu nga “lista gri” kanë dalë edhe Emiratet e Bashkuara Arabe, Ishujt Marshall dhe Zvicra.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Dritë jeshile" për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Integrimi/ Bullgaria voton hapjen e negociatave me kushte!