Kategoria Superiore, Java 13

Kukësi tregon forcën, nuk vlen barazimi në Vlorë

23.11.2019 - 15:47

Kategoria Superiore ka nisur me dy ndeshjet e para, Kukësi mposhti 2-1 Bylisin, ndërsa Flamurtari-Luftëtari mbyllet në barazim 1-1. Ringrihet Kukësi, ndërsa vlonjatët dhe gjirokastritët ndalën njëri-tjetrin në fund.

Skuadra e Shpëtim Duros e nisi mirë, pasi Abazaj realizoi golin e parë për 1-0. Sulmuesi i afruar me bujë në merkaton e verës mori një top të mirë nga Musolli dhe me një goditje të fortë e pushoi në rrjetë.

Pjesa e parë u mendua se do të mbyllej 1-0 për nënkampionët, por Guindo i prishi festën me një gol me kokë. Sulmuesi gjuajti saktë brenda zonës dhe barazoi 1-1.

Pjesa e dytë ishte më e luftuar me verilindorët që kërcënuan më shumë portën e Hidit. Rroca shënoi në minutën e 74′ për 2-1. Kukësi kalon Bylisin në renditje dhe kap vendin e dytë.

Ndërsa në Vlorë, Flamurtari më shumë i ka prishur punë Luftëtarit se sa me pikë e marrë të bënte hap përpara. Gjirokastritët shënuan me Rapon në 52, por Nikaj në 92 barazon shifrat.