MENU
klinika

Përfitimet jo të kënaqshme

Gap anulon planet për linjën e veshjeve Old Navy

28.01.2020 - 10:28

Gap ka hequr dorë nga plani për të ndarë linjën e veshjeve Old Navy në një kompani të listuar veçmas.

Kompania e retail-it ka dalë në përfundimin që “kostot dhe ndërlikimet” për të vazhduar me ndjekjen e kësaj ndarje nuk do të prodhonin përfitimet e pritura.

Për më shumë lajme klikoni në www.konica.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Profil/ Larg botoksit dhe flokëve bjond

Një Donatella Versace që bota kurrë nuk njohu!


Nga Project Syndicate/ Shumë gjëra po bëhen gabim!

Kur do të plasë flluska Covid-19?

Nga Financial Times/ "Ne duhet të jemi aq trima sa..."

Fronte të zhvendosura në betejën mbi politikën tregtare të BE

Covid-19 vazhdon të jetë një rrezik

OPEC parashikon rimëkëmbjen e naftës në vitin 2021

Nga BBC/ "...tërheq gjysëm milion njerëz në varfëri"

Planet e Rishi Sunak do të përkeqësojnë pabarazinë

Nga Bloomberg/ Çfarë kërkon të arrijë Pekini?

Plani ekonomik i Kinës për të kapërcyer SHBA

Sa është rroga në Shqipëri e një bankieri, IT apo punonjësi shëndetësor?

Sektorët më të kërkuar paguhen më pak në raport me evropianët