MENU
klinika

Përgjigjet okulisti

Kohët e fundit kam kruajtje dhe ënjtje të syve. Nga se vjen?

13.01.2020 - 11:10

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: Përshëndetje, kohët e fundit kam kruajtje dhe ënjtje të syve a është diçka serjoze nga se vjen?

Përgjigjet okulisti: Sytë zakonisht janë të fryrë kur ju nuk jeni ngopur me gjumë pra mungesa kronike e gjumit  kurse sa i perket kruajtjes atëher kruajtja e syve është tipike nga alergjitë apo infesionet . Do t’ju këshilloja një vizitë më të hollësishme.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë problemi paralajmëron?

Lëkura dhe sytë janë të verdhë?