MENU
klinika

Ja cilat janë

5 ushqimet që ia vlen të shpenzoni më shumë

08.02.2020 - 14:57

Ushqimi që hamë çdo ditë ndikon në shëndetin tonë. Dhe për shkak të kësaj, zgjedhjet e mira ushqimore janë një pjesë thelbësore për të pasur një stil jetese të shëndetshëm.

Edhe nëse po përpiqeni të kurseni para, disa gjëra ia vlen të paguani më shumë.

Ne vendosëm të kuptojmë se cilat artikuj ia vlen të harxhoni pak më shumë.

  1. Mish i freskët dhe me cilësi më të lartë

Nëse dëshironi të kënaqni veten, një copë mishi cilësore është gjithmonë një ide e shkëlqyer. Është e vërtetë që duhet të paguani më shumë për mish më të mirë, por është gjithashtu më i shijshëm dhe më i shëndetshëm.

Kur zgjidhni mish, kërkoni një prerje  të freskët dhe me një ngjyrë të kuqe të qartë. Zgjidhni gjithashtu një pjesë me yndyrë, për një biftek me lëng  dhe një shije më të shijshme.

  1. Çokollatë

Çokollata e lirë është kryesisht sheqer, yndyra dhe me pak kakao. Kjo është arsyeja pse aroma dhe cilësia nuk janë aq të mira dhe çokollata nuk shkrihet siç duhet në gojën tuaj. Kur bëni pazar për çokollatë, kërkoni një të errët dhe me pak sheqer. Kushton më shumë, por është më i shëndetshëm dhe do t’i japë trupit tuaj disa antioksidantë shumë të nevojshëm.

  1. Frutat dhe perimet e freskëta

Ju nuk duhet të filloni të blini vetëm produkte bio, por kur bëhet fjalë për frutat dhe perimet, do të ishte për të ardhur keq që të mos shfrytëzoni plotësisht përfitimet e natyrës. Disa ushqime, si luleshtrydhet, pjeshkët dhe spinaqi mund të jenë plot me mbetje pesticidesh, kështu që kjo është arsyeja kryesore për të cilën ia vlen të paguani më shumë për të blerë bio.

Dhe përveç faktit se frutat dhe perimet bio janë më të shëndetshme dhe më ushqyese, ato gjithashtu shijojnë më mirë.

  1. Salmon i egër

Kur bëhet fjalë për përfitimet dhe lëndët ushqyese, nuk mund të gaboni me ndonjë salmon të egër. Në krahasim me salmonin e rritur në fermë, ai i egër është më i lartë në minerale, përfshirë kaliumin, hekurin dhe zinkun dhe gjithashtu ka më pak yndyrë, që do të thotë më pak kalori.

Do të duhet të paguani pak më shumë, por salmoni i egër shijon më mirë. Nuk është i ngopur me antibiotikë ose hormone dhe përmban më pak kimikate.

  1. Vaj ekstra i virgjër

Herën tjetër kur të jeni në supermarket, mund të konsideroni të blini një vaj ulliri ekstra të virgjër. Është pak më e kushtueshme, por është vaji i ullirit me cilësi më të lartë që mund të blini dhe me të vërtetë bën një ndryshim.

Vaj ulliri ekstra i virgjër konsiderohet më i shëndetshëm pasi nuk përpunohet ose trajtohet me kimikate dhe përmban nivele më të larta të vitaminave dhe mineraleve. Shija e ullirit është më e fortë në vajin e ullirit ekstra të virgjër, kështu që do të merrni vërtet aromën për të cilën po paguani.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bëhen bashkë Policia e Shtetit, Interpol dhe Europol

“Opsion 8″/ Ushqime dhe pije false, 9 shtetas në pranga