MENU
klinika

"Fillim i mbarë, ju presin shumë sfida"

Kryesimi i OSBE-së, Greminger takohet me Ramën në Mynih

15.02.2020 - 12:54

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Mynih me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Thomas Greminger ku u diskutua mbi kryesimin e OSBE-së nga Shqipëria. Gjatë takimit, Greminger vlerësoi angazhimin personal të Kryeministrit duke filluar që nga vizita në Uashington dhe në Nju Jork, në takimin e Këshillit të Sigurimit.

“Urime për fillimin e mbarë të presidencës së OSBE-së nga ana e Shqipërisë. Mendoj se e filluat jashtëzakonisht mirë. Ne të gjithë dhe unë personalisht vlerësojmë angazhimin tuaj personal duke filluar që nga vizita juaj në Uashington dhe në Nju Jork, në takimin e Këshillit të Sigurimit. Ne e kuptojmë se juve ju presin shumë sfida dhe mendoj se në këto takime ky ka qenë edhe fokusi i vizitave tuaja”, tha Greminger.

Prej ditës së djeshme, kryeministri Rama ndodhet në Mynih ku mori pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, ku ishin të pranishëm krerët e më shumë se 40 vendeve të botës, liderët e shumë institucioneve, ministra dhe ekspertë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNU propozua nga ministri i Drejtësisë

EMRI/ Emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës

“Berishën ka kohë që s’e marr më seriozisht”

Manja u përgjigjet akuzave për pengimin e betimit të Fredi Belerit

Ministri i Drejtësisë: Përfitojnë 600 të dënuar!

Qeveria miraton dhënien e amnistisë